Фетаи ќе го покани Заев за сведок во „Монструм“, на 5 септември ќе се слушаат бомбите во судот


Премиерот Зоран Заев ќе биде повикан во улога на сведок во врска со случајот „Монструм“, најави денеска обвинителката Фатиме Фетаи, која го води предметот.

На денешното судско рочиште за петкратното убиство кај Смилковско езеро, познато под работно име „Монструм“, беше договорено дека од 5 септември во судница ќе почне објавувањето околу 38 илјади прислушкувани разговори и СМС-пораки поврзани со случајот.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1