Филипче: До крајот на неделава одлука за воведување мерки на границите


За дополнителни мерки на границите ќе се разговара до крајот на неделава, изјави на денешната прес конференција министерот Филипче.

За мерки ќе разговараме до крајот на неделава. Станува збор евентуално да се водведат мерки само на границите за влез во нашата земја, не нешто што ќе значи реорганизација на сегашните протоколи, а дополнително ќе се разговара дали ова ќе важи само за нашите граѓани или и за тие што ќе транзитираат, изјави Филипче.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1