Филипче: Фрижидерите за чување на вакцините од „Фајзер“ се подготвени


Министерот за здравство Венко Филипче на својот фејсбук-профил информира дека фрижидерите за чување на вакцините од „Фајзер“ се подготвени.

Обучен и подготвен е техничи персонал кој ќе го следи нивото на температурата и запазувањето на сите стандарди, напиша Филиче.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1