Филипче: Шестмина новозаболени, меѓу нив и четиригодишно девојче од Штип (Во живо)


Филипче попладнево на Фејсбук објави дека има шест новозаболени и вкупниот број изнесува 48. Меѓу заболените е и девојче од Штип , на 4- годишна возраст, кое го добила вирусот во градинка во Англија.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1