Филипче: Тројца пациенти во тешка здравствена состојба


На денешната прес-конференција министерот за здравство Венко Филипче даде одговор на тоа како се влошила здравствената состојба на пациентот, кој е втора жртва на корона вирус.

„Ноќеска на Клиниката за инфективни болести почина пациент заболен од корона вирус, маж на 63 години, н кој дошло до нагло влошување. на состојбата. Тој на 17 март е примен на клиниката, но синоќа во доцните часови му се влошила состојбата, направена е реанимација, но за жал пациентот почина. Нема податоци дека тој има некои коморбидет“ – додавајќи на ова дека тројца пациенти се во потешка здравствена состојба.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1