ФОТО: Навредлив билборд за Србите среде Скопје


По порачка од ВМРО- Народна партија, во центарот на Скопје утринава осамнаа билборди со кои партијата на Љубчо Георгиевски повторно провоцира етничка нетрпеливост во земјава.

Со текстот “Стоп за српската асимилација на македонската нација”, партијата на Љубчо повторно ги провоцира Србите во Македонија за сметка на сите останати етнички групи.

bilbord

Foto – Press24

bilbord naracatel

Foto – Press24

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1