Фото: Сообраќајка пред Сити Мол – Се судрија два автомобила, едниот превртен


Тешка сообраќајна несреќа на булеварот „Партизански одреди“ пред трговскиот центар Сити Мол во Скопје.

Се судриле две возила од кои едното со марка „форд“ со охридски регистерски ознаки е превртено. Од превртениот автомобил се извадени двајца живи патници.

На местото на несреќата пристигна брза помош и полиција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1