Фотографија од Ким Џонг-Ун во стаклен ковчег се шири на социјалните мрежи


По разните шпекулации за здравствената состојба на лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-Ун, кои отидоа дотаму и дека Ким починал по операција на срцето, на социјалните мрежи почна да се шири фотографија на која тој е прикажан починат во стаклен ковчег. Фотографијата првично се појавила на кинеската социјална мрежа Веибо.

Нема информации дали фотографијата е автентична, или пак, станува збор за фотошоп.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1