Гајсер: Не спиев од страв дека луѓето од снимките ќе негираат дека се тие


Во радиоемисијата на италијанското радио Радио Каподистри Гајсер, Ларис Гајсер, соработникот на италијанскиот весник „Ла Верита“ кажа дека по објавувањето на аудио разговорите очекувал дека лицата чии гласови се слушаат ќе негираат дека се работи за нив.

-Не спиев од страв дека луѓето од снимките ќе негираат дека се тие. Нешто што е сосема легитимно. Но, сите признаа дека се работи за нив – вели Гајсер.

Тој посочува дека се разоткри системска корупција, политичка и судска.

-Се стравуваше дека ќе исчезнат доказите, затоа јавно ги објавивме – додава новинарот.

Тој истакна дека политичката кариера на македонскиот премиер Зоран Заев е готова. Според него Заев нема меѓународен кредибилитет и навестува промена на премиер.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1