Го покажаа кралското бебе на светот (Видео/Фото)


164477_10151485867292303_1442406691_n

Наследникот на круната – идниот крал на Британија денес и беше покажан на светската јавност. Мајката Кејт и таткото Вилијам пред болницата “St.Mary” во Лондон гордо го покажаа своето прво дете

“Сигурно секој родител знае дека ова е најубавото чувство. Се уште размислуваме за име. Ви благодариме за се! И среќен сум што тој ја има нејзината убавина”, изјави принцот Вилијам во краткото интервју кое што го даде пред болницата.

kralsko bebe

998747_10151485037722606_958199703_n

603386_10151494791777217_1055085955_n

1000498_10151723826679144_1222688254_n

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1