Гугл и Јутјуб „паднаа“ во цел свет


Најголемата видео платформа во светот Јутјуб моментално се соочува со проблеми во функционирањето.

Дококу се обидете да и пристапите на платформата преку вашиот компјутер ќе добиете порака „Something went wrong“, а корисниците не можат да пристапат ниту од мобилната апликација.

Корисниците пријавуваат дека не работат Google, Gmail, Google Drive, YouTube,

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1