Хеликоптерот бил негов, Брајант патувал со него на натпревари


Приватниот хеликоптер на славниот кошаркар се срушил во брдата на Калабас, а федералната администрација за авијација потврди дека регистарските броеви на срушениот хеликоптер се поклопуваат со онаа која ја поседувал Брајант.

Станува збор за хеликоптер од типот Сикорски S-76. Според Си-Ен-Ен Брајант го поседувал хеликоптерот со години наназад и на себе имал посебно лого на кошаркарот. GQ магазинот во 2010 година пишуваше дека Брајант го користи редовно за натпревари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1