Интервју со првата дама: Стево секогаш знае да ме изненади со уникатни подароци (ВИДЕО)


По професија е стоматолог на Клиниката за стоматологија во Скопје и професор на Стоматолошкиот факултет. Од неодамна е и Прва дама на Македонија. Нејзиното име е Елизабета Ѓоргиевска, а повеќе од 20 години е во среќен и хармоничен брак со претседателот Стево Пендаровски, а плод на нивната љубов е синот Огнен кој има 17 години.

Деновиве во интервју за „Бекстејџ“ Првата дама зборуваше за својот живот, семејство, кариера, обврски…

Што се откри погледнете во видеото:

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1