Италијанец убил тројца пожарникари кои дошле да му помогнат- поставил бомба, но погрешил со тајмерот


Еден презадолжен Италијанец ја минирал куќата за да дојде до пари од осигурањето, но по грешка убил тројца пожарникари кои дошле да му помогнат.

Обвинителот рекол дека со експлозијата имал намера да ја разнесе селската куќа на северозапад наа Италија, така што ги минирал кантите со бензин но погрешно го поставил тајмерот и со тоа предизвикал две експлозии.

Кога после првата експлозија во вторникот наутро , пожарникарите дошле во селската куќа, се случила и вората и тоа посилна експлозија, а Винчети бил притворен во петокот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1