Извештајот за „Рекет“ ЈО го достави до Совет за јавни обвинители


Во Советот на јавни обвинители пристигна извештајот според кој од понеделник ќе се одлучува за разрешување на Катица Јанева.

Откако таа влезе во притвор се отвори дилемата кој е надлежен за предлог и избор на нов специјален обвинител.

Власта и опозицијата со различни ставови, од ВМРО ДПМНЕ велат преку парламентот, премиерот пак вели привремениот в.д. шеф може да го назначи и самиот Совет на обвинители.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1