Коби Брајант со Македонското знаме ФОТО


По веста која го потресе светот дека во хеликоптерска несреќа загина легендата на НБА Коби Брајант на социјалните мржежи од него се простуваат милиони.

На еден од постовите е фотографија на која е Коби со Македонското знаме

,, Светско првенство во Streetball. 1998 година Париз.
Коби Брајант и Трејси Мек Греди по натпреварот со Македонија.
Ways may be lost, icons may be removed from the game, but legends never die.,,

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1