Косово најавува екстрадиција на Демири и Исмаиловиќ, осомничени во „Монструм“


Алил Демири и Африм Исмаиловиќ, ќе бидат екстрадирани во Македонија.

Министерот за внатрешни работи на Косово, Екрем Мустафа, кој е денес во работна посета на Македонија, на прашање на Канал 5 одговори дека двајцата осомничени во случајот „Монструм“ – Алил Демири и Африм Исмаиловиќ, ќе бидат екстрадирани во Македонија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1