Лепа Брена ослабе преку ноќ – открива со која диета намалила 17 кг


Лепа Брена владее со музичката сцена во регионот веќе 35 години , а освен по песните , позната е и по добриот изглед , пишуваат српските медиуми.

Пејачката откри дека изгубила дури 17 килограми, и призна дека една од причините што ја мотивирала да ослабне е коментар на келнер во хотелот каде што настапувала.

„Очекував да дојде пејачка , а не да дојде трафостаница“, коментирал келнерот пред бендот на Брена.

Брена го слушнала и признала дека ја погодило.

“Секако, тоа ме повреди, многу сериозно. Исто така, ме охрабри Кога изгубив 10, 12, 13 килограми, тогаш решив навистина да го доведам моето тело до совршенство”, изјави пејачката.

Таа откри и што јаде.

“Во утринските часови, обично јадев едно или две јајца. Гледав да бидат органски јајца. За ручек, обично многу посна супа без маснотии, без тестенини, всушност малку вода во која само ќе се обареше зеленчукот, а не да се вари зашто тогаш не добивате никакви витамини. И секогаш имаше некое месо на скара или варено, бидејќи тоа е многу полесно да се свари во желудникот“, вели Брена.

Таа истакна дека е многу важно последниот оброк да биде во 6 или 7 навечер.

„Мора да биде нешто многу, многу лесно. Може да ги бидат истите јајца, парче пилешко, парче риба, се разбира со салата“, рече таа.

Брена открила дека за шест месеци од 84 килограми стигнала на 67 со оваа диета.

“Бев воодушевен од себе. Беше прекрасен стимул, нова енергија. Тогаш си реков дека никогаш повеќе нема да го дозволам тоа. Треба да бидете искрени со себе, да застанете пред огледало без облека и да си признаете себеси. Затоа што треба да бидете убави за себе, тоа е поентата. Јадете храна што нема да ве направи дебели, консултирајте се со експерти.Сите мора да разберат дека одличните резултати сепак се постигнуваат преку одлична работа и откажувања. Верувајте во себе. “, советува Брена.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1