Мајка монструм: Ја продала ќерката за 100 евра на друга жена, а потоа почнал нов хорор


54-годишна жена од Бугарија која за 100 евра ја продала својата ќерка на друга жена, ќе одговара пред судот во Германија, откако била обвинета дека во 2006 година, тогашната 15-годишна девојка ја довела во Дортмунд и ја присилувала да се проституира.

„Само плачев“, изјавила жртвата, која денес има 29 години, на почетокот на судењето пред Покраинскиот суд во Дортмунд.

Во обвинението е напишено дека е обвинета, исто така уште една Бугарка, која ја упатила жртвата во сексуалната пракса, за потоа да ја приморува да се проституира во јавна куќа во Дортмунд, ветувајќи ѝ награди.

Веднаш првата вечер тинејџерката имала осум клиенти, а според нејзините кажувања, не знаела што ја чека во Германија.

„Не знаев што ќе работам во Германија3, изјавила таа на суд.

„Отидов таму затоа што мајка ми ми кажа“, додала таа.

Се што заработувала мора да го предаде на својата мачителка, а кога во една прилика сокрила 80 евра во градник, добила ќотек. Не се осмелувала да избега, затоа што била премногу исплашена.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1