Марко со своите синови го киндапирал Петар: Малолетникот бил врзан со ланци во напуштена викендица во Србија


МВР во Србија уапси четири лица поради киндапирање на малолетникот Петар Митровиќ од Стара Пазoва.

Медиумите пишуваат дека се работи за Марко Јошиќ(54) и неговите двајца синови, од кој еден е малолетник и уште еден другар.

Плицијата се сомнева дека тие во саботата околу 23 часот и 30 минутиго пресретнале момчето кое возело велосипед, го киндапирале и го врзале, а потоа со автомобил го однеле во напуштената викендица каде го чувале.

По пријава во полиција и интензивна потрага момчето е најдено вчера вечер, а по налог на обвинител уапсени се Л.Ј, МЈ, и А.М на кои им е утврден притвор од 48 часа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1