Мицкоски: Не ветија, ама остварија повисока цена на струјата


Не ветија, ама остварија повисока цена на струјата, реагираше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, откако денеска Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за поскапување на електричната енергија што ја плаќаат домаќинствата за 7,42 отсто, додека граѓаните и понатаму ќе можат да ја користат евтината тарифа во истите период како и досега.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1