Мицкоски: Штетата е направена, нема време за губење, потребни се реални реформи


Датум нема поради лошите полкитики на владата предводена од Зоран Заев, рече на денешната прес конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој додаде дека штетата е веќе направена и оти ќе зборува повеќе за тоа што треба да следува, посочувајќи дека во државата се потребни сериозни и реални реформи.

На новинарско прашање дали ВМРО-ДПМНЕ ќе бара оставка од премиерот Заев, Мискоски рече дека Заев својата оставка требало да ја даде многу порано.

Мицкоски го потврди своето присуство во случај да се организира лидерска средба кај претседателот Пендаровски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1