Мора да внимаваме: Наместо апчиња – хартиени марамчиња (Видео)


На социјалната мрежа фејсбук кружи видео на кое е прикажано дека во ново пакување на апчиња наместо апчиња има пресувани хартиени марамчиња.

Иако видеото не е од нашите простори сепак алармира дека мора да сме екстра внимателни што купуваме, од каде а посебно доколку станува збор за лекови

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1