Мухамед Зекири со прва изјавa по свадбата со Бисера: Љубовта не знае за пречки, а најубав доказ за тоа сме ние


Свадбата на Бисера Јордановска и Мухамед Зекири, која се одржа минатиот викенд во хотелот „Double Tree by Hilton“ беше настан што го привлече вниманието на јавноста и предизвика многу реакции на социјалните мрежи.

Фокус: Кога и како почна вашата љубовна приказна, своевремено бевте колеги, Бисера директорка, вие главен уредник во Алсат – М, дали новинарството на некој начин ве спои?

Зекири: Ако нешто нè научи нашиот пат е дека не постои околност или начин, средство или човек што може да спои две души што не се за спојување, или да раздвои две што ги споила љубов. Ние секогаш сме имале длабоко меѓусебно почитување и љубов како личности, можеби конвенциите само ни отежнувале тоа што е во срцето да дојде и до главата за да добие и една ваква форма…

Целото интервју проследете го на Фокус.

На двајцата им е втор брак. Бисера има син, Мухамед две ќерки, а на пат е и нивното заедничко дете, за кое откриваат дека ќе биде девојче.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1