МВР со детали за пукањето на Бит Пазар: Едно лице рането


Вчера вечер на Бит Пазар беше пријавено пукање, каде едно лице било рането, по што завршило на Клиника.

„Вечерва околу 20.00ч на улица 192 на Бит Паза пријавена кражба при која е испукан проектил од пиштол, кој завршил во ногата на А.Ш. (42) од Скопје. Тој бил префрлен во Комплекс Клиники за укажување на лекарска помош. Возилото со кое е извршена кражбата е обезбедено“велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1