НЕИЗВЕСНО ОДРЖУВАЊЕТО НА ИЗБОРИТЕ НА 12ТИ АПРИЛ


Одржувањето на избори на 12ти април е доведено во прашање исто како и довербата меѓу коалиционите партнери, изјави за Фокус Александар Кирацовски откако на собраниската седница за законот за ЈО ДУИ постави нови услови за да го гласа, што пак ги налути СДСМ.

И Кирацовски на иста линија со Николовски вели дека доколку овие евидентни проблеми не се надминат, неопходно ќе биде формирање на ново, похомогено, државнички определено парламентарно мнозинство кое ќе формира цврста Влада што ќе организаира редовни парламентарни избори…

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1