Нов гаф со знамињата – Пендаровски му се извини на Ѓукановиќ за неправилно поставеното знаме


Кабинетот на претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски се извини поради превидот за време на официјалната посета на црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ во Скопје, пишува Пораталаналитика.

Имено, за време на средбата на двата претседатела, црногорското знаме било свртено напопаку.

Извршен е ненамарен превид за време на поставувањето на црногорското знаме на тет-а-тет состанокот двата претседатели – стои во писмото на извинување.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1