Нов земјотрес – Овој пат во Црна Гора – почувствуван во Македонија


Повторно земјотрес е почувствуван во Македонија.

Според информациите на latest earthquakes земјотрес утринава имало во Босна и Херцеговина, во 10:19 часот со магнитуда од 5,4 степени според Рихтерова скала.

Албанија од рано утринава ја тресат серија земјотреси од кои посилните се чувствуваат на целиот Балкан.

Најсилниот регистриран земјотрес е утринава во 3:55 часот со јачина од 6.4 степени според Рихтеровата скала.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1