ОБНОВЕНО: пронајден синот на Зоран Илиев Роџер!


Синот на Зоран Илиев Роџер е пронајден на патот кон Катланово, а неговото семејство е информирано. Благодарност до сите кои се вклучија во потрагата!

Семејството на исчезнатиот Давид Илиев изрази благодарност до сите кои се вклучија во потрагата откако ја објавивме веста дека синот на Зоран Илиев исчезнал во непознат правец.

Претходно го објавивме нивниот апел:

„Исчезнат е нашиот син Давид Илиев. Ние, неговото семејство не можеме да направиме ништо оттука, во Австралија. Затоа, апелираме до сите кои сте од Скопје да го побарате Давид и доколку го видите, да го задржите и да не побарате на телефоните: 071229903 или 075363665.

Помогнете ни да го лоцираме нашиот син кој го напуштил домот на неговите баба и дедо и ги оставил сите свои лични документи, пари и писмо поради кое се сомневаме дека е во состојба во која може да си наштети себеси“.

На Фејсбук профилот на Зоран Илиев е споделен и следниот пост:

„Оставете се и почнете да го барате Давид! Почнете од Вардар, кејот на Вардар околу Аеродром, околните паркови во Аеродром и да го превртиме цело Скопје! Ве молам, ургентно е, можеби од нас зависи се во моментов! Момчето, за жал, било во депресија во последниов период. Исчезнат е од утринава од 10 часот во населба Аеродром! Пријавено е во полиција, но според законите полицијата ќе чека да изминат 24 часа! Затоа ќе мора да реагираме сите ние ВЕДНАШ!

Да станеме сите и да ја почнеме потрагава! Му требаме на семејството!

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1