Обвинителство отвори случај за Mеѓународниот сојуз на Боки 13


Државниот обвинител Љубомир Јовески откри дека обвинителството отвори нов случај поврзан со Меѓународниот сојуз на Боки 13. Осомничени се пет лица, а постапка се води и против едно правно лице.

Според Јовески, се гонат за кривични дела перење пари, измама и помагање.

Од обвинителството за гонење организиран криминал и корупција велат дека еден од осомничените е во притвор, за едно лице се бара притвор, а за три мерки на претпазливост.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1