Официјално: Девет загинати во несреќата во која животот го загубија Коби Брајант и неговата ќерка (ВИДЕО)


Локалната полиција од Лос Анѓелес и официјално, преку прес-конференција, ја потврди несреќата во која загина НБА легендата Коби Брајант и неговата 13-годишна ќерка Џана.

Шерифот соопшти дека загинале вкупно девет лица, што е повеќе од бројката со која претходно се шпекулираше. Американските власти го критикуваа и начинот на известување на медиумите притоа барајќи и почит кон жртвите. Побараа да не се објавуваат нивните имиња пред да бидат официјално известени нивните семејства…

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1