Орбан се закани: Банките да ги вратат парите на народот, или се ќе им земеме


Унгарскиот премиер Виктор Орбан ги предупреди банките во својата земја дека мораат да внимаваат да не ги осиромашуваат граѓаните и се закани дека може се да им одземат.

Тој за локалните медиуми во Унгарија изјави ерата на колонизација е минато и оти банките треба да им вратат меѓу 600.000 и милион форинти до крајот на годината.

Банките се сервис за граѓаните а не она што станаа во светот-бесачи. Немам ништо од љубовта.Мораат да ги вратат парите кои ги заработија на непотребни давачки. Во спротивно ние ќе им земеме повеќе – се закани Орбан.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1