Ова е човекот кој ја силуваше Деми Мур: ја прашал: „Какво е чуството кога мајка ти ќе те продаде за 500 евра?“


Актерката Деми Мур (52) пред неколку недели го шокираше светот со признанието во нејзината книга „Inside out“, дека на 15 години е силувана и дека човекот кој го сторил тоа на нејзината мајка и дал пари за „услугата“.

Инаку човекот кој ја силувал бил нивни куќен пријател, а станува збор за Базилу Думас, познат каок Вал Думас, богаташ со грчко потекло, кој во тоа време бил сопственик на еден од најпопуларните ресторани – „Кафез на лудилото“.

Foto – човекот кој ја силувал Деми Мур

Тој починал во 1997 година во 68 година од својот живот, пренесува „Метео“, а мајка и Вирџинија умрела во 1988 година.

Думас од Деми бил постар 33 години, а во времето кога го сторил делото бил женет и имал деца.

Година дена откако била силувана, Деми ја напуштила мајка и, се преселила во Холивуд и стана планетарна ѕвезда. Таа во својата автобиографија напишала:

– Тоа беше силување и поразувачки кога човекот ме праша: „Какво е тоа чуство кога родената мајка те продава за 500 долари“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1