Ова се жртвите во несреќата во која загина Коби Брајант- меѓу нив и три деца


Покрај Коби Брајант и неговата ќерка, во тешката хеликоптерска несреќа загинаа уште седум луѓе, познат е идентитетот на сите кои го загубија животот.

Во тешката хеликоптерска несреќа која се случи околу 9:47 по локално време, загинаа сите кои биле во леталото.

Покрај Коби Брајант и неговата 13-годишна ќерка Џиана, загинаа уште седум други луѓе.

Една од жртвите е соиграчката на Џиана, Алиса која во хеликоптерот била со нејзините родители Џон Алтобели и Кери Алтобели. Џон Алтобели имал 56 години и работел како бејзбол тренер на универзитет. Тој речиси на секој меч ја прател својата ќерка, овој пат бил заедно и со сопругата.

Џиана и Алиса играа за кошаркарската академија „Мамба“ која е на Коби Брајант, а името го добива по неговиот прекар.

Меѓу загинатите е и Кристина Маузер, кошаркарски тренер во приватна школа во Оринџ Каунти.

Во несреќата загинала и Сара Честер и нејзината ќерка Пејтон. Пилотот бил Ара Зобајан.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1