ПЕКАР ОД СРБИЈА ГИ ВООДУШЕВИ СИТЕ: Направил шума на покривот од куќата (ВИДЕО)


Добрица Васиќ од српскиот град Пирот, по професија пекар, почнал да ја гради својата куќа во 1975 година. Кога дошол до покривот, на ум му дошла идеја дека мора да направи нешто специфично.

Трудот на Добрица се исплатил, тој ја има најспецифичната куќа со шума на покривот.

Тој на покривот засадил бршлени, ружи, но и врби. Луѓето се зачудени како тој успеал ова да го оствари, но и да го одржува. Откако се појавија фотографии од куќата на социјалните мрежи, луѓето беа зачудени дека постои такво нешто, и дека не се работи за фотомонтажа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1