Пендаровски ќе се обрати во 14 часот


Претседателот, Стево Пендаровски, денеска во 14.00 часот ќе и се обрати на нацијата по повод разврската на Самитот на ЕУ лидерите во Брисел.

Од кабинетот на претседателот потврдуваат за „Фокус“ дека Пендаровски ќе има јавно обраќање.

При тоа тој ќе ги повика лидерите на средба и ќе повика на обединетост и сплотеност.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1