Почина 13-годишно девојче – и паднала статива врз глава на игралиште


Трагедија ја потресе Македонија кога статива падна врз девојче во Куманово и го усмрти.

МВР информира дека во 17 часот и 15минути во СВР Куманово, било пријавено дека во Медицинскиот центар во Куманово била донесена 13 годишна малолетничка од Хрватска, со привремен престој во Република Македонија, со повреди на главата, кои ги здобила при пад на статива на ракометно игралиште на улицата „Народна револуција“.

Од здобиените повреди девојчето починало.

По наредба на јавен обвинител телото на почината е предадено на семејството.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1