Почина 20 годишната гимнастичарка која падна од греда при тренинг


Гимнастиката е во шок откако младата 20-годишна Мелани Колмен почина како последица на здобиените повреди. Мелани беше гимнастичарка на Универзитетот Јужен Конектикет, а фаталните повреди по нејзиниот живот ги здоби за време на рутинска вежба.

– Нашите мисли и молитви се насочени кон семејството на Мелани – изјави директорот на атлетискиот клуб на Јужен Конектикет, Џеј Моран.

Веднаш по трагичниот настан во кој животот го загуби нивната ќерка, се огласи и семејството.
– Убедени сме дека духот, насмевките и хуморот на Мелани ќе живеат пшреку оние кој највеќе ја сакаа – порача семејството Колмен.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1