Почина Неда Арнериќ – пронајдена мртва во станот


Славната актерка Неда Арнериќ почина на 67-годишна возраст. Според првичните информации, таа била пронајдена мртва во нејзиниот стан.

Според Телеграф.рс, Неда била пронајдена на трпезариската марка од страна на нејзиниот брат. Нема знак на насилство.

Полицијата и персоналот на брзата помош се на лице место.
Неда Арнериќ е родена на 15 јули 1953 година во Књажевац и имаше богата актерска кариера.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1