Почина Зафир Хаџиманов поради компликации од Ковид-19


Познатиот актер, пејач и композитор Зафир Хаџиманов, почина од компликации на Ковид-19.

Познатиот музичар, поет и актер беше роден во 1943 година во Кавадарци. Завршил гимназија и музичко училиште во Скопје. Во 1967 година дипломирал на ФДУ во Белград.

Паралелно со студиите настапувал како пејач и ги снимил првите две плочи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1