Починатото девојче од Лабуништа негативно на корона вирусот


Брисот земен посмртно од 14-годишното девојче од Лабуништа кое завчера почина бил негативен, т.е. не покажал присутен корона вирус.

Девојчето завчера било донесено во тешка состојба со отежнато дишење и повраќање во струшката болница. Пред да биде донесено во болницата девојчето имало и температура.

Лекарите од струшката болница ја испратиле директно во Ургентниот центар во Скопје, но девојчето не издржало и починало само што тргнале. Посмртно и бил земен брис, кој е негативен.

Телото е предадено на обдукција која треба да ја открие причината за смртта.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1