Пожар спроти Рекорд во Скопје


Вчера противпожарната единица добила повик за запален дел од зграда во центарот на Скопје, во близина на „Рекорд“, а според информации на Република, се запалил клима уред во кој горела хартија.

Пожарот е ставен под контрола и нема човечки жртви, а причинета е само материјална штета.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1