Познатата српска новинарка пронајдена мртва во својот стан – телото го пронашла ќерка ѝ


Српските медиуми јавуваат дека познатата новинарка Драгана Трипиќ е пронајдена мртва.

Неофицијално, Драгана се обесила во стан во една белградска населба, а нејзиното тело го пронашла ќерката.

Наводно, новинарката била депресивна поради работата и кредитот кој го имала.

Нејзината последна објава на Твитер се однесувала на борбата на корисниците на кредити во Швајцарски франци со банките.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1