Пресврт: Грците ги отворија границите за српските туристи


Владата на Грција донесе одлука доцна вчера да им дозволи минување на границата на српските државјани меѓу Бугарија и Грција, дознава српски „Блиц“

По целодневните разговори со официјалните лица од Грција, ме известија вечерва дека ќе почнат да ги пуштаат нашите граѓани преку бугарско – грчката граница, рече министерот за надворешни работи на Србија Ивица Дачиќ за „Блиц“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1