Приведен бизнисменот Љупчо Палевски-Палчо


Скопскиот бизнисмен Љупчо Палевски – Палчо вчера е притворен во Белград, јавува Скопје 1.

Според порталот, скопскиот бизнисмен е притворен по потерница од Хрватска, во моментот кога сакал да се качи во авион за Москва.

Палевски има кривична пријава и во Македонија затоа што во април годинава на настан во Прилеп преку мегафон пушташе „бомби“, а сега е во екстрадициски притвор.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1