Радмила Шекеринска извиси- Оливер Спасовски ќе биде новиот технички премиер


Последните информации до кои дојде редакцијата на Курир од лидерската средба е дека Заев одлучил технички премиер во техничката Влада да биде Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Со ова падна теоријата во вода дека технички премиер ќе биде Министерката за одбрана Радмила Шекеринска која беше фаворит на скопското крило на СДСМ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1