Рамчиловиќ ја напушти независната осумка од ВМРО-ДПМНЕ


Претеникот Зеќир Рамчиловиќ одлучи да ја напушти независна пратеничка група од ВМРО – ДПМНЕ.

Тој на 1. овој месец писмено го информирал претседателот на Собранието, Талат Џафери дека во иднина ќе дејствува како независен пратеник.

Засега не се познати причините за ваквиот потег на Рамчиловиќ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1