Русковска го испратила писмото до Советот на јавни обвинители


Обвинителството го анализира решението на апелација со кое и беше определен куќен притвор на Катица Јанева но според првичните согледувања немаат законски основ да поднесат вонреден правен лек пред врховниот суд велат од обвинителството за Телма.

Тие ќе почекаат до понеделник и ќе ги разгледаат сите опции пред да одлучат што ќе преземат.

Обвинителката Вилма Рускоска го испратила писменото образложеное до Советот на јавни обвинители, откако апелациските судии испратиле допис/ претставка до обвинителскиот совет.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1