Садетин ја оставил Емина Јаховиќ поради атрактивна турска актерка


Турскиот милијардер Садетин Саран ја оставил пејачката Емина Јаховиќ поради врска со турската актерка Јелиз Шар.

Емина Јаховиќ му прости на својот партнер , турскиот милијардер Садетин Саран, кога ја напушти пред неколку месеци поради друга жена, актерката Јелиз Шар. По кратката романса со неа, бизнисменот повторно затропа на вратата на пејачката и таа се согласи да се смири со него!

Турските медиуми се преполни со приказни за Емина и Садетин, а честопати се појавуваат нови детали за нивната врска. Сега тие објавија дека верска на Саран со Јаховиќ се распаднала заради друга жена.

Познато е дека тие се разделија кон крајот на минатата година, а причината за тоа наводно биле несовладливите разлики и различните погледи кон иднината. Емина тогаш за српските медиуми изјави дека повеќе не сака брак, што го изнервирало бизнисменот. Сепак, вистината се чини дека е поинаква.

Според турските портали, Садетин ја напуштил Емина кон крајот на минатата година, поради турската актерка Јелиз Шар.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1