Сара Џесика Паркер: „Медена земја“ еден од најдобрите кандидати за Оскар


Холивудската актерка Сара Џесика-Паркер е воодушевена од македонскиот документарен филм „Медена земја“.

Таа на својот профил на Инстаграм објави фотографија од филмот и напиша дека „Медена земја“ заслужува номинација за Оскар.

Холивудската актерка филмот го погледнала во Quad Cinema во Њујорк и истакна дека филмот е еден од најдобрите номинирани за „Оскар“!

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1